- Porady

Relaks – czyli jak natura dba o naszą urodę

Dzisiaj wpis z nieco innej beczki. Czasami trzeba napisać o czym innym aby nie popaść w monotonię, zwłaszcza że chodzi o urodę !

O tym, że życie w zgodzie z naturą sprzyja dłuugiej młodości wie raczej każdy, o tym że cywilizacja i życie w pędzie a co za tym idzie życie w ciągłym stresie szkodzi wie też każdy. Długotrwały stres szkodzi i to jest fakt, szkodzi psychicznie, szkodzi fizycznie a co za tym idzie również na urodę naszego ciała i młody zdrowy wygląd.

Oczywiście nie będziemy pisać o cudownych trikach na odmłodzenie bo takich nie ma. Ale życie w zgodzie z własną biologią pomaga w zachowaniu witalności, dobrego samopoczucia czy właśnie poprawieniu urody.

Nie napiszę również nic odkrywczego, ale czasami zapominamy o tych najprostszych i jednocześnie najważniejszych sposobach dlatego niech to będzie taki spis fundamentalnych zasad, które warto robić aby wspierały one naszą urodę:

 

  • Dieta –  jeden z najważniejszych aspektów. Jesteś tym co jesz. Także jeżeli będziesz się stołować fast foodami Twoja cera również na to kiedyś zareaguje.
  • Dobre relacje z przyjaciółmi/ rodziną – to wbrew pozorom jeden z istotniejszych elementów, ponieważ stan naszej psychiki może znacząco wpływać fizyczne aspekty naszego ciała.
  • Aktywność fizyczna – człowiek jest stworzony do ruchu. Jednak w tym punkcie równiez ważny jest umiar. Sport wyczynowy nie  jest już raczej sprzymierzeńcem piękności.
  • Zdrowe relacje seksualne – ważny punkt zarówno w aspekcie fizycznym jak i psychicznym. Udane życie intymne zdecydowanie poprawia jakość funkcjonowania człowieka.
  • Śmiech – to zdrowie i proszę się nie martwić że powoduje zmarszczki, bo jeżeli w tym jest nawet ziarno prawdy i po 30 latach zrobi się jakieś mikroślad na skórze to korzyści są zdecydowanie większe. Także śmiejmy się na zdrowie.
  • Słońce – dla nas szczególnie ważne jest aby korzystać ze słońca. Dużo ludzi ma niedobory, ponieważ mamy go jak na lekarstwo. Tutaj ważny jest umiar. Słońce może również szkodzić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *